Koło Przewodników Miejskich i Terenowych

im. M. S. Pajdowskiego w Lublinie

83. rocznica „Sonderaktion Lublin”

Oddział Miejski PTTK w Lublinie, Koło Przewodników Miejskich i Terenowych i Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” – Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie w dniu 18 grudnia 2022 roku zorganizowali uroczystości w 83. rocznicę „Sonderaktion Lublin”, która była realizowana w latach niemieckiej okupacji wobec inteligencji.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Lublinie

11 listopada – Obchody 104. rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w Lublinie mszą św. w archikatedrze lubelskiej, którą odprawił i homilię wygłosił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W nabożeństwie w intencji Ojczyzny uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich, służby mundurowe, młodzież szkolna oraz przedstawiciele licznych instytucji i organizacji społecznych, którzy przybyli ze sztandarami. Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego i Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja S. Pajdowskiego reprezentowali: Andrzej Wasilewski, Maria Wiśnioch-Filo, Agnieszka Król i Krzysztof Szyszka.

Czytaj więcej...

Kwesta cmentarna

30 października – 1 listopada – XXXV kwesta na lubelskiej nekropolii przy ul. Lipowej została zorganizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Lublina przy współpracy z rozgłośnią Radia Lublin S.A.

Czytaj więcej...

Jubileusz 70-lecia Koła Przewodników PTTK w Lublinie

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie, Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego oraz Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Lubelskiego byli organizatorami Jubileuszowej Sesji  „Prekursorzy krajoznawstwa lubelskiego i historia przewodnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Lublinie i regionie w latach 1952 – 2022”, która odbyła się w Trybunale Koronnym w dniu 16 października 2022 roku. Patronat honorowy nad sesją objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Czytaj więcej...

Publikacje:

Historia przewodnictwa
turystycznego w Lublinie: