Spotkanie z Jadwigą Kosiorkiewicz-Księżycką

28 czerwca, godz. 17.00 – Zapraszamy do sali szkoleniowej PTTK, Rynek 8, na spotkanie z panią Jadwigą Kosiorkiewicz-Ksieżycką, córką malarza Teofila Wiktora Kosiorkiewicza, wnuczką architekta Stefana Kosiorkiewicza. W opowieściach rodzinnych pojawią się takie nazwiska jak architekt Henryk Paprocki, aptekarz Ludwik Księżycki. W Księgarni „U Hieronima”, mieszczącej się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego można nabyć album ze wstępem prof. L. Lameńskiego i J. Kosiorkiewicz-Księżyckiej „Teofil Wiktor Kosiorkiewicz. Ostatni lubelski kolorysta”, wydany przez Norbertinum w 2021 r. Publikacja zawiera zdjęcia ze zbiorów rodzinnych i reprodukcje prac artysty.

Lublin w obiektywie Tadeusza Ptasińskiego

21 czerwca, godz. 17.00 – Zapraszamy przewodników do sali szkoleniowej PTTK, Rynek 8,  na spotkanie z Piotrem Jareckim, wnukiem lubelskiego fotografa, który opowie i zaprezentuje zdjęcia Tadeusza Ptasińskiego z lat 50. i 60. XX w.

Zwiedzanie Domu Żołnierza

14 czerwca, godz. 17.00 – Zapraszamy przewodników PTTK w piątek na zwiedzanie Domu Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Żwirki i Wigury. Szkolenie poprowadzi Andrzej Ptasiński, wiceprezes Oddziału Wojskowego PTTK w Lublinie, kier. Klubu XIX Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Zebranie tego dnia w siedzibie PTTK nie odbędzie się.

Wykład z cyklu Kultura ludowa Lubelszczyzny, cz. 2

7 czerwca,  godz. 17.00 – Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza na wykład dr hab. Marioli Tymochowicz, prof. UMCS pt. „Wiejskie budownictwo gospodarcze, przemysłowe i użyteczności publicznej", który odbędzie się  w muzealnej sali kinowej. Obowiązują bilety wstępu w cenie 5 zł.

Wycieczka do Sandomierza i w Góry Pieprzowe

25 maja, godz. 8.00 – Wyjazd integracyjno - szkoleniowy dla przewodników  i  członków PTTK do Sandomierza i w Góry Pieprzowe. Zbiórka uczestników wycieczki na Pl. Zamkowym. Powrót do Lublina ok. godz. 18.00.

Zebrania informacyjne

17 i 24 maja, godz. 17.00 – Zarząd zaprasza na kolejne dwa spotkania piątkowe, na których przewodnicy PTTK będą mogli dokonać wpłaty na wycieczkę do Sandomierza i zgłosić propozycje szkoleń do końca br.

Szkolenie w Wieży Trynitarskiej

15 maja,  godz. 18.15 – Zwiedzanie nowej wystawy w Wieży Trynitarskiej. Zapisy mailowe prowadzi Kol. Marcin Turski do 13 maja.

Wykład z cyklu Kultura ludowa Lubelszczyzny, cz. 1

10 maja, godz. 17.00 – Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza  na  wykład z cyklu „Kultura ludowa Lubelszczyzny" dr hab. Marioli Tymochowicz, prof. UMCS pt. „Chałupy lubelskie - konstrukcja, formy i rozplanowanie wnętrz", który odbędzie się w muzealnej sali kinowej. Obowiązują bilety wstępu w cenie 5 zł.

Zebranie informacyjne

10 maja, godz. 17.00 – Spotkanie informacyjne w sali szkoleniowo-klubowej PTTK dotyczące wyjazdu integracyjno - szkoleniowego dla przewodników i członków PTTK do Sandomierza i w Góry Pieprzowe w dniu 25 maja.

Czytaj więcej...